Parafínové zábalyParafínové zábaly predstavujú procedúru, ktorá kombinuje zdravotné a estetické účinky. Bežne sa to robí v kúpeľoch pri liečbe drobných kĺbov.

Parafínové zábaly pôsobia blahodárne na nervovú sústavu a práve tam vytvárajú už spomenutú ochranu drobných klbov. Po zábale sú ruky veľmi dobre odpočinuté a samozrejme sa dostavý tiež vysoký kozmetický efekt. Ruky sú hladké, hebké a zamatovo jemné.

Využíva sa pomalé predávanie tepla a účinných minerálov do týchto oblasti. Parafínové zábaly vedú nielen k uvolneniu a zníženiu bolesti pohybového aparátu, ale taktiež majú blahodárny účinok na celé telo. Teplo rozširuje cievy, zlepšuje prekrvenie a pôsobí priaznivo na zlepšenie regenerácie svalových spaziem.

Svojou nepriedušnosťou a teplotou zábal zvyšuje prekrvenie pokožky, nahrádza obklady, zmekčuje kožu a má blahodárny vpliv na kĺby. Nanáša sa za pomoci parafínového kúpeľa. Zábaly sa môžu aplikovať súčasne s ďaľšími kozmetickými procedúrami.

Problémy pohybového systému, poúrazového a ďalšie postihunutia, predovšetkým drobných kĺbov končatín, osteoarthrosy, tenisový lakeť a všade tam kde teplo prináša úľavu od bolesti.
Parafínový zábal je veľmi príjemná aplikácia tepla na ruky alebo na chodidlá. Dochádza k celkovému prehriatiu, prekrveniu a hydratácii ošetrenej pokožky. V priebehu zábalu dochádza k odovzdaniu tepla a účinných minerálov do pokožky, zvyšuje sa jej prekvenie, zmäkčuje a zvyšuje sa jej tonus, zároveň má blahodarný vplyv na drobné kĺby, uvoľňujú sa svalové spazmy. Medzi najobľúbenejšie patria parafínové zábaly rúk a nôh.