Parafínové zábalyParafínové zábaly predstavujú procedúru, ktorá kombinuje zdravotné a estetické účinky. Bežne sa robí v kúpeľoch pri liečbe drobných kĺbov. Medzi najobľúbenejšie patria zábaly rúk. Na ošetrenie rúk sa často zabúda a pritom pokročilý vek ženy  sa vždy dobre pozná práve podľa rúk. 
Parafínové zábaly pôsobia blahodárne na nervovú sústavu (na dlaniach je nervové zakončenie buniek) a práve tam vytvárajú už spomenutú ochranu drobných klbov.Po zábale sú ruky veľmi dobre odpočinuté a samozrejme sa dostaví tiež vysoký kozmetický efekt. Ruky sú hladké, hebké a zamatovo jemné.
Využíva sa pomalé predávanie tepla a účinných minerálov do týchto oblasti. Parafínové zábaly vedú nielen k uvolneniu a zníženiu bolesti pohybového aparátu, ale taktiež majú blahodárny účinok na celé telo.Teplo rozširuje cievy, zlepšuje prekrvenie a pôsobí priaznivo na zlepšenie regenerácie svalových spaziem.Cítite sa uvoľnene a zrelaxovane. 
Svojou nepriedušnosťou a teplotou zábal zvyšuje prekrvenie pokožky, nahrádza obklady, zmekčuje kožu a má blahodárny vplyv na kĺby. Nanáša sa za pomoci parafínového kúpeľa. Zábaly sa môžu aplikovať súčasne s ďaľšími kozmetickými procedúrami. 
Parafínové zábaly sú jednou z foriem teploliečby, ktoré sa aplikujú pri teplote 52 - 62°C 
Parafínový zábal na ruky a nohy:

  • Choroby pohybového systému - zápalového degeneratívneho a úrazového pôvodu
  • Chronická reumatoidná artritída a ďaľšie ochorenia predovšetkým drobných kĺbov končatín
  • Zhrubnutá, mozolovitá, suchá, popraskaná pokožka rúk a nôh