Medová masážPrvé zmienky o tejto metóde ľudového liečiteľstva možno nájsť už v starých ruských prameňoch. Postupom času prenikla ďalej na západ a naberá na popularite. 
Liečivé účinky medu sú všeobecne známe. Tento prírodný produkt je bohatý na množstvo zdraviu prospešných látok (uhľohydráty, cukry, proteíny, organické kyseliny, enzýmy, minerály, stopové prvky, vitamíny – hlavne skupiny B, peľové zrnká, prírodné antibiotiká). Med pôsobí detoxikačne, protizápalovo, upokojujúco a podporuje vstrebávanie vápnika do organizmu. Pôsobí cez reflexné zóny na chrbte do hĺbky tkanív a pomáha telu odstraňovať toxíny, ktoré sa v ňom nahromadili. Aplikáciou dochádza zároveň k dôkladnému prekrveniu pokožky a k vitalizácii celého organizmu. 
Medová masáž je vhodnou terapiou pri tzv. civilizačných ochoreniach spôsobených dlhodobým usadzovaním toxických látok v organizme, pri chronických ochoreniach, stavoch vyčerpania, nepokoja, artrózach a reumatických problémoch. Má pozitívne účinky na aknóznu aj starnúcu pokožku. Med prirodzeným spôsobom obnovuje vlastnú detoxikačnú schopnosť organizmu. 
Čas a rozsah aplikácia je 20 až 60 minút, v závislosti od individuálnej znášanlivosti. 
Medová masáž sa nedoporučuje pri glaukóme a vysokom vnútroočnom tlaku, pri infekčných ochoreniach, krvácaniach v tele, tumoroch, záchvatoch mŕtvice, trombóze a samozrejme v prípade alergie na med alebo čerstvého poranenia pokožky.