Zoznam článkov


Ombré je out, vyfarbite sa s ecaille


Trendy vo farbení vlasov sa menia rovnako často ako módne trendy. Zatiaľ čo minulému roku kraľovala technika farbenia ombré, trendom na tohtoročnú jar a leto je prirodzený vzhľad, ktorý dosiahneme pomocou Ecaille. Túto techniku vyskúšali aj stylisti mnohých hviezd a efekt bol naozaj mimoriadny.

Prirodzený vzhľad začína byť preferovaný aj v hollywoode a na červených kobercoch. Práve preto čoraz viac hviezd siaha po ecaille.

Čo to vlastne je? A čím sa odlišuje od ombré?

Ecaille je spôsob farbenia vlasov, pri ktorom sa do úvahy berie základná farba vlasov a tón pleti. Farbia sa iba niektoré pramene vlasov, ale nie vždy po celej dĺžke, čiže ide o istú modifikáciu melírovania. Odtiene sa vyberajú tak, aby boli maximálne o 2 odtiene svetlejšie ako základná farba vlasov, keďže cieľom je prirodzený vzhľad a krásne lesklé vlasy. Pri ecaille ide o plynulý prechod medzi farbami, od tmavšej pri korienkoch po svetlejšiu pri končekoch. Od ombré sa odlišuje práve plynulým prechodom, keďže ombré je charakteristické tým, že prechod medzi tmavou farbou a svetlou farbou na končekoch je ostrý.

Presné odtiene pre ecaille nie sú dané, je potrebné prihliadať na tón pleti. Dievčatá a ženy s jasnou a bledou pleťou rozjasnia zlaté odtiene, dámy so snedou pleťou môžu siahnuť po červených odtieňoch a dámy tmavej pleti zase až po popolavých odtieňoch.

Ktoré známe tváre siahli po ecaille?

Neubránili sa jej Jessica Alba, Jeniffer Lopez, Rosie Huntington-Whiteley ani Sarah Parker.

mbroyal    mbroyal    mbroyal    mbroyal


Späť na zoznam článkov